Hazine Avcıları Tarzan TRANSCENDENCE Robocop Çocuk Büyütme Rehberi Dhoom 3 Lego Galaksinin Koruyucuları Efsane Beşli Suç Çetesi Ölüm Yarışı 3 Yarışcı Doğanlar Türkçe
Ana Sayfa > Belgesel > Baraka Filmi İzle

Baraka Filmi İzle

Pazar, 18 Eki 2009 yorum ekle yorumlara git

Baraka Canlı İzle

Baraka filmi kelimelerle zor tarif edilebilen, gerçek anlamda görsel bir film..Barakada standart bir olay örgüsü olmamakla birlikte sadece büyük metropollerin ve mistik doğunun gizemli resimleri var..Binbir türlü sinemasal atraksiyonla kotarılan ve sürekli çalan müzik eşliğinde seyirciye sunulan Baraka bizleri kimi zaman Japonya Ülkesinin kalabalık yerleşim birimlerindeki kargaşaya ortak ediyor, kimi zamansa sufi törenlerine götürüyor. Açılışında, yaşlı bir maymunun hüzünlü bakışıyla sizi etkileyecek olan Baraka, yedinci sanatın teknik anlamda ulaştığı noktayı göstermekle kalmıyor, aynı zamanda bizlere içinde yaşadığımız gelişmiş sanayi toplumundan insan manzaraları sunuyor..


Baraka Belgesel Filmi hakkında aşağıda kısa bilgilendirmeler mevcut..
IMDB Puanı : 8.2/10
Yapım : 1992
Ülke : ABD
Tür : Belgesel
Yönetmen : Ron Fricke
Yapımcı : Mark Magidson, Lisa Gerrard, Alton Walpole
Müzik : Michael Stearns
Süre : 1 saat 36 dk
Gösterim Tarihi : 07 Haziran 1996 (Türkiye)
Seslendirenler : Jennifer Myers, John Morris, Margie O’Malley

Film çalışmıyorsa lütfen en alttaki yorum bölümüne yazın, hemen düzeltelim..!
 • Facebook
 • Twitter
 1. kadir
  Pazar, 25 Eki 2009 zamanında 20:57 | #1

  Sadece görsel bir belgesel.Hiç bir anlatım falan yok nasıl .Ona göre seyredin

 2. erkan
  Cumartesi, 31 Eki 2009 zamanında 16:51 | #2

  dünyayı başka bi pencereden izlemek güzeldi.

 3. emrah
  Salı, 19 Oca 2010 zamanında 23:06 | #3

  Farklı dinlere mensup insanların, yasam tarzını en dogal haliyle sunan, mühteşem bir yapıt.

 4. iskender
  Perşembe, 06 May 2010 zamanında 19:09 | #4

  Ritüeller, dönüşler, zikirler, bulutlar, yıldızlar, gök¬delenler, uçuk siluetler gibi koşuşturan megapol insan¬ları, gökdelenler, Mevleviler, Kabe’nin çevresinde ka¬inattaki o büyük deverana katılarak dönen insanlar…

  Zaman genleşiyor ve gibisiz bir benzetmeyle kamera, sükûnun, sabrın, tabiatla uyumun, teknolojinin bozdu¬ğu uyumun kaynağını arıyor. İnsanların yüzlerinde, yüz kıvrımlarındaki hatıralarda, Afrikalı kabilelerin ritüellerinde, onların güvenli ve uyumlu seslerinde geziniyor. Kameranın gezdiği yerlerde, seyirci de gürültüsüz ve ses¬siz bir ezgiye katılıyor, sessizliğin yüreğine doğru bir ge¬ziye çıkıyor.

  Orada varlığımıza temel oluşturan yapılarla karşıla¬şıyoruz. Orada Gerçek’le yüz yüze geliyoruz. Gerçeğin yü¬zeyindeki perde saydamlaşıyor. Her yeni resim bizi Gerçek’e bir adım daha yaklaştırıyor. Yaklaştıkça orada bizi bekleyen sessizliğin kucağına düşüyoruz. Düştüğümüz yer bize sınırsız bir alanın sembollerini açıyor. Her sem¬bol Gerçek’in bir boyutuna işaret etmek üzere varoluyor. Varoldukça çoğalan ve resimleştikçe çoklukta birliği yansıtan bir ses, bir renk çiziyor. Çizilen desenlerin oluş¬turduğu armoni, varlığın özündeki uyumu tasvir ediyor.

  Burada her resim bir ikon olarak bize, kendi varlığı¬nın fenasını, işarî olarak bekasını ve Baki-yi Zülcelal’e olan imasını gösterir.
  Baraka bir rüya filmi. Bizi gerçeğe uyandıran rüya¬yı öykülüyor. Öykünün başı ve sonu yok.

  Hiçbir dramatik çizgiye takılmıyor. Gezindiği anlam haritasında irfani nitelikleri öne çıkaran bir pusula iş¬levi yükleniyor. İrfani kültürlerin müşterek bir sembol¬ler dünyasına sahip olduğunu öğreniyoruz.
  Çatışma, çelişki, gerilim, şiddet, kan, erotizm, si¬lah, para, kirli siyaset, çıkar ilişkileri, çarpık ve çetrefil bir sistem yok burada. Burada Yaratıcı’nın mübaşeretsiz tasarrufu görülüyor.

 5. ali
  Cumartesi, 01 Eki 2011 zamanında 17:15 | #5

  güzelmiş

 1. şimdilik geri bağlantı yok